Mapo Tofu - 麻婆豆腐
tahu gestoofd in een aromatische en pittige saus
Ingrediënten:
600 gr zachte tahu/tofu
1/2 theel zout
water
Ingrediënten saus:
2 cm jahe
100 gr gehakt
1 theel Shaoxing rijstwijn
2 eetl Sichuan chili bonenpasta (Doubanjiang)
1 eetl gefermenteerde zwarte bonen
1 eetl chili poeder
5 teentjes knoflook
500 ml water of bouillon
2 eetl maizena + 3 eetl water
2 eetl olie
Garnering:
1 lente-ui, fijn gesneden
1/2 theel Sichuan peper, gemalen
Bereiding:
Hak de jahe fijn. Spoel de zwarte bonen en hak deze fijn. Snijd de knoflook in dunne plakjes. Snijd de tahu in blokjes.
Verhit in een pan het water samen met de tahu en het zout en kook het zachtjes voor 3 minuten. Giet daarna af en zet apart.
Verhit in een pan de olie en fruit de jahe voor 10 seconden. Voeg dan het gehakt en de rijstwijntoe en bak het vlees rul en totdat het van kleur verandert. Dan de knoflook, de zwarte bonen, de chili poeder en de Sichuan chili bonen pasta toe en meng goed en bak het voor 3 minuten.
Dan het water toevoegen en breng het aan de kook. voeg dan de tahu toe en kook het totdat het vocht 1/3 is verminderd. Dan de helft van de maizena oplossing toevoegen en kook het verder voor 10 seconden. Meng dan de overige helft erdoor en roer totdat de saus indikt. Strooi dan de lente-ui en de Sichuan peper erover en serveer.
Zoeken
Laatst gelezen
- Terong Balado Ebi - pittig gebakken aubergine met ebi
- Tumis Kangkung Bumbu Kemiri - pittige roerbak van kangkung met kemiri
- Balado Ayam Pandan - pittig gebakken kip met pandan
- Sambal goreng udang peteh - sambal goreng garnalen met petehbonen
- Sambal Goreng Ati Ayam - kippelevertjes met petehbonen
- Krengsengan Tulang Iga Sapi - spareribs in pittige saus
- Sambal Pelam - Sambal van mango
- rundvlees met bamboescheuten
- Omelet Bayam Kentang - omelet met spinazie en aardappel
- Juhut Na Ditutung - pittig gekruide sate
Recente Reacties
Cucur
1 week agobij voorkeur een diepe bolle panCucur
1 week agoWat voor soort wadjan (platte/diepe bodem) moet ik gebruiken om cucur te bakken?Sambal Miso
2 weeks agoaka cerme, ofwel kruisbes (het geeft een friszuur tintje aan de sambal (zie ons boek)Sambal Miso
2 weeks agoHet recept lijkt me heel lekker, maar ik heb nog nooit van tjerime gehoord en kan er online niets ...Soto Ayam Purwakarta
4 weeks agoHeerlijk moeder zaliger maakte altijd heerlijke Sotoudeh dit soepie roept bij mij mooie herinneringen ...