Nasi goreng Kikil Pedas
pittig gebakken rijst met rundvlees
Bahan-bahan:
ingrediënten:
150 gr schenkel
2 sjalotjes
4 teentjes knoflook
2 groene lomboks
10 groene rawits
2 eieren
2 eetl vissaus
1/2 theel peper
1 theel zout
1 theel palmsuiker
1 lente-ui
800 gr gekookte rijst
2 eetl olie
water
Cara membuat:
bereiding:
Snijd de sjalotjes en de knoflook fijn. Snijd de lomboks en de rawits in dunne plakjes. Snijd de lente-ui in stukjes. Verhit in een pan het water samen met het vlees en kook dit daar. Snijd het vlees daarna in stukjes van 2x1 cm.
Verhit in een pan de olie en fruit de sjalotjes, de knoflook, de lomboks en de rawits voor 3 minuten. Voeg dan het vlees toe en meng goed en schuif het aan de kant.
Klop de eieren op en voeg dit toe en roer totdat het ei stolt. Meng dan de rijst, het zout, de peper en de vissaus erdoor en bak het geheel gaar. Meng dan de lente-ui erdoor en serveer.
Zoeken
Laatst gelezen
- Nasi Goreng - Gebakken rijst
- Soto Madura 2 - Soep van vlees op Madurese wijze
- Frikadel Goreng- gehaktballetjes
- Jantung Ayam Masak Kecap - kip met kecapsaus
- Acar Campur Mentah - gemengde groenten in het zuur
- Gulai Sapi Padang - curry van rundvlees uit Padang
- Ayam Bawang Kuah Gurih - geurige kip met ui
- Sambal Goreng Peria - pittig gebakken sopropo
- Manu Kinowu - gekruide gebakken kip uit Zuidoost-Sulawesi
- Nasi Goreng Seafood Jawa Timur - gebakken rijst met zeevruchten uit Oost-Java
Recente Reacties
Cucur
1 week agobij voorkeur een diepe bolle panCucur
1 week agoWat voor soort wadjan (platte/diepe bodem) moet ik gebruiken om cucur te bakken?Sambal Miso
2 weeks agoaka cerme, ofwel kruisbes (het geeft een friszuur tintje aan de sambal (zie ons boek)Sambal Miso
2 weeks agoHet recept lijkt me heel lekker, maar ik heb nog nooit van tjerime gehoord en kan er online niets ...Soto Ayam Purwakarta
4 weeks agoHeerlijk moeder zaliger maakte altijd heerlijke Sotoudeh dit soepie roept bij mij mooie herinneringen ...