Szechuan Peper Kip
Ingrediënten:
3 kippendijen / ontbeende kippenpoten
1 eetl maizena
1 eetl Shaoxing rijstwijn
1/4 theel zout
4 groene lomboks
2 rode lomboks
15 gedroogde Szechuan peperkorrels
1 eetl lichte soja saus
1/8 theel palmsuiker
olie
Bereiding:
Snijd de kip in kleine blokjes en meng deze met de rijstwijn, het zout en de maizena. Snijd de lomboks in kleine ringen.
Verhit in een pan de olie en bak de kip voor 30 seconden totdat deze wit wordt en schep het uit de pan en zet apart.
voeg 2 eetl van de gebruikte olie toe aan de pan en fruit de lomboks voor 2 minuten en voeg dan de Szechuan peperkorrels toe en meng goed.
Vervolgens de kip, de sojasaus en de palmsuiker toevoegen en meng goed. Bak de kip vervolgens verder gaar.
Zoeken
Laatst gelezen
- Dendeng Manis - zoet drooggekbaken vlees
- Ikan Piendang - Vis in pikante gele saus
- Thaise mosselen
- Telor Dadar Padang - Omelet uit Padang
- Nasi Goreng Paksoi - nasi goreng met paksoi
- Sayap Ayam Rempah - gebakken gekruide kippenvleugels
- Soto Madura 2 - Soep van vlees op Madurese wijze
- Kerrie daging - rundvlees met kerrie
- Rendang Ayam Kentang - in kokosmelk gestoofde kip met krieltjes
- Babi Cina - varkensvlees
Recente Reacties
Cucur
1 week agobij voorkeur een diepe bolle panCucur
1 week agoWat voor soort wadjan (platte/diepe bodem) moet ik gebruiken om cucur te bakken?Sambal Miso
2 weeks agoaka cerme, ofwel kruisbes (het geeft een friszuur tintje aan de sambal (zie ons boek)Sambal Miso
2 weeks agoHet recept lijkt me heel lekker, maar ik heb nog nooit van tjerime gehoord en kan er online niets ...Soto Ayam Purwakarta
4 weeks agoHeerlijk moeder zaliger maakte altijd heerlijke Sotoudeh dit soepie roept bij mij mooie herinneringen ...