Ayam Jamur Masak Jahe
gebakken kip met oesterzwammen
Bahan-bahan:
ingrediënten:
1/2 kip (600 gr)
200 gr oesterzwammen
5 teentjes knoflook
4 cm jahe
1 eetl angciu/arak, anders azijn
2 eetl kecap asin
1 eetl oestersaus
1 eetl kecap manis
1/2 theel peper
2 rode lomboks
150 ml water
3 eetl olie
Cara membuat:
bereiding:
Hak de knoflook en de jahe fijn. Snijd de lomboks in dunne plakes. Trek de oesterzwammen in reepjes uit elkaar. Snijd de kip in st ukjes.
Verhit in een pan de olie en fruit de knoflook en de jahe voor 3 minuten. Voeg dan de kip toe en bak totdat deze van kleur verandert.
Dan de angciu, de kecaps, de oestersaus, het water en de peper toevoegen en bvreng het al roerend aan de kook. Vervolgens de oesterzwammen en de lomboks toevoegen en meng goed. Kook/bak het geheel verder gaar. Serveer.
Zoeken
Laatst gelezen
- Bacem Nangka Pedas - pittig gestoofde nangka/jackfruit
- Ayam Bakar Padang - geroosterde gekruide kip
- Bakwan Udang - gekruide garnalen koekjes
- Ruong Purg - gevulde vogelnestjes
- Telor asin - zoute eieren
- Kalimbu - gestoomde cassave-banaan met kokos cookies
- Pastel Tutup - indonesisch pastei
- San Bei Ji - 三杯鸡 - gebakken gestoofde kip
- Belut Lado Mudo - gebakken paling in een groene saus
- Daging bumbu Bali 1 - kruidig, gestoofd rundvlees
Recente Reacties
Cucur
1 week agobij voorkeur een diepe bolle panCucur
1 week agoWat voor soort wadjan (platte/diepe bodem) moet ik gebruiken om cucur te bakken?Sambal Miso
2 weeks agoaka cerme, ofwel kruisbes (het geeft een friszuur tintje aan de sambal (zie ons boek)Sambal Miso
2 weeks agoHet recept lijkt me heel lekker, maar ik heb nog nooit van tjerime gehoord en kan er online niets ...Soto Ayam Purwakarta
4 weeks agoHeerlijk moeder zaliger maakte altijd heerlijke Sotoudeh dit soepie roept bij mij mooie herinneringen ...