Pipi-an
kip met varkensvlees in een pindasaus
Ingrediënten:
750 gr kippendijen
500 gr varkensvlees
125 gr ham
1 theel zout
1 theel peper
water
Ingrediënten saus:
100 gr basmati rijst
5 eetl olie/reuzel
1 theel annatto zaad
2 teentjes knoflook
2 uien
2 eetl varkensvet
150 gr pindakaas
Bereiding:
Snijd het vlees en de ham in blokjes. Snijd de knoflook en de uiten fijn. Snijd het vet in blokjes.
Leg het vlees en de ham in een pan samen met het zout en de peper en voeg water toe totdat het vlees net onder staat. Breng dan aan de kook en kook op laag vuur verder totdat het vlees gaar is. Schep het vlees uit de pan en zeef de bouillon.
Rooster de rijst op laag vuur totdat deze goudbruin is geworden en wrijf of maal het daarna fijn tot een poeder. Verhit in een pan de reuzel en voeg het annatto zaad toe en bak deze afgesloten voor 1 minuut. Schep het zaad uit de pan en verwijder het.
Dan de knoflook, de uien en het varkensvet toevoegen en bak totdat het goudbruin is geworden. Meng het rijstmeel met wat bouillon tot een gladde saus en voeg het toe samen met de pindakaas en meng goed enb breng het aan de kook. Vervolgens het vlees en de ham toevoegen en kook het verder gaar. Eventueel wat extra bouillon toevoegen. Serveer.
Zoeken
Laatst gelezen
- Pencok lele - Gegrilde meerval
- Mangut lele asap - gerookte meerval in pittige kokosmelk saus
- Panggang Haruan - gegrilde gevulde meerval
- Pelecing simbur - Geroosterde meerval met saus
- Lele Goreng Saus Kecap - Gebakken meerval met kecapsaus
- Ikan Sembilang - geroosterde gekruide meerval
- Sate ikan senapelan
- Sateh Babi 2
- zoetzure soep met cellofaan mie - 酸辣粉
- Nasi Goreng 2
Recente Reacties
Rawon - zwarte rundvleessoep
4 months agoMet zaadjesRawon - zwarte rundvleessoep
4 months agoHeey, ff een vraagje. Voor de lomboks te bereiden in de bumbu is dat met of zonder zaadjes? Alvast ...Ambyachi Kadi - mango kip curry
5 months agoGeen geweldig recept Tot op de letter gevolgd, maar door de nattigheid van de santen krijg je geen ...Pastel Goreng - indische pasteitjes
5 months agoDit recept heb ik ooit uitgeprint, en al vaak gemaakt. Niet alleen als pasteitjes, maar ook als nasi ...Telor asin - zoute eieren
6 months agoHoi, vraagje hoelang zijn deze houdbaar na het koken
