Ingrediënten Jio Yan:
1 theel hele sichuan peperkorrels
1/2 steranijs
1/2 theel sesam zaad
1/4 tsp anijs zaad
4 theel zout
Ingrediënten:
300 gr garnalen
3 eetl maizena/taopica
olie
2 sjalotjes
3 rode lomboks
3 groene lomboks
8 teentjes knoflook
4 cm jahe
1 lente-ui
Bereiding:
Verhit in pan en rooster op laag vuur de, Sichuan peper, de steranijs, de sesam zaad, de anijszaad en het zout en roer regelamtig. Als het zout donker wordt dan wrijf of maal de ingrediënten fijn.
Maak de garnalen schoon in stromend water en dep deze daarna droog. Wentel de garnalen door de maizena.
Verhit in een pan voldoende olie en voeg de garnalen toe en deze rose en krokant. Schep de garnalen uit de pan en laat een dun laagje olie achter.
Hak de sjalotjes, de lomboks, de knoflook en de jahe fijn en snijd de lente-ui fijn. Verhit de pan opnieuw en voeg de sjalotjes, de lomboks, de knoflook en de jahe toe en bak deze op middelhoog voor voor 1 minuut. Dan de garnalen toevoegen en 1 theel van de jio yan (om meer naar smaak) en meng alles goed. Meng dan de lente-ui erdoor en serveer.