Gu Lao Rou
zoetzuur varkensvlees
Ingrediënten:
500 gr varkensvlees, mager
2 eiwit
1/2 theel zout
1/2 theel peper
1 groene paprika
1 rode paprika
125 gr ananas
5 cm jahe
100 gr maizena
1 eetl maizena
1 theel sesamzaad
1 eetl water
olie
Ingrediënten saus:
3 eetl saus tomat / ketchup
1 eetl suiker
4 eetl ananassap
1 eetl appelazijn
1/2 theel zout
Bereiding:
Snijd het vlees in dunne reepjes. Rasp de jahe. Snijd de paprika's in dunne reeptjes en de ananas in blokjes. Rooster de sesamzaad droog in een pan en zet apart. Meng de ingrediënten voor de saus goed door elkaar.
Meng het vlees met de eitwitten, de jahe, de peper en het zout en laat dit 30 minuten marineren. Meng dan de maizen erdoor en schud de losse maizena er daarna af.
Verhit in een pan olie en frituur het vlees daarna in 5 minuten goudbruin. Laat het daarna goed uitlekken op keukenpapier.
Verhit in een pan 1 eetl van de olie en roerbak de paprika's voor 30 seconden. Vpeg dan de ananas en de saus toe en meng goed en laat het voor 1 minuten sudderen. Meng de maizen met het water en voeg het daarna toe aan de saus en kook totdat de saus indik.
Voeg dan het vlees toe en meng het goed door elkaar. Strooi de sesamzaad erover en serveer.
Zoeken
Laatst gelezen
- Gung labut - garnalen balletjes
- Ayam Penyet - gebakken gekruide kip met sambal
- Lapis Daging Sapi - plakjes rundvlees uit Surabaya
- Pacri belimbing - Stervruchten in suikersiroop
- Sambal Goreng Bebek - eend in een pittige rode saus
- Sambal Goreng - Gebakken basis sambal
- Mie Ayan Bangka - Mie met gebakken kip uit Bangka
- Ayam Suwir Pedas - Pittige reepjes kip
- Luat - sambal uit timor
- Daging Tumis Bumbu Tomat - rundvlees in een rode saus van tomaat
Recente Reacties
Daging smoor - Gestoofd rundvlees
1 month agoKecap vergeten? Te weinig?Cucur
2 months agobij voorkeur een diepe bolle panCucur
2 months agoWat voor soort wadjan (platte/diepe bodem) moet ik gebruiken om cucur te bakken?Sambal Miso
2 months agoaka cerme, ofwel kruisbes (het geeft een friszuur tintje aan de sambal (zie ons boek)Sambal Miso
2 months agoHet recept lijkt me heel lekker, maar ik heb nog nooit van tjerime gehoord en kan er online niets ...