Sayap Ayam Krengsengan
kippenvleugels in kruidige saus
Bahan-bahan:
ingrediënten:
8 kippenvleugels
2 eetl petis udang
1 eetl kecap manis
1 tomaat
3 rode lomboks
1/2 theel zout
1 eetl palmsuiker
750 ml water
2 eetl olie
Haluskan:
bumbu:
4 sjalotjes
5 teentjes knoflook
1 cm jahe
1/2 theel peper
2 rode rawits
2 rode lomboks
Cara membuat:
bereiding:
Snijd de vleugels doormidden, de tomaat in kleine stukjes en de lombok in dunne ringen. Wrijf of maal de ingrediënten voor de bumbu fijn tot een pasta.
Verhit in een pan de olie en fruit de bumbu en de petis voor 3 minuten. Voeg de vleugels toe en meng alles goed en totdat het vlees van kleur verandert. Voeg dan de kecap toe.
Meng de tomaat en de lombok erdoor en voeg dan het water, het zout en de palmsuiker toe en roer totdat alles gaar is geworden.
Zoeken
Laatst gelezen
- Ikan Bakar - geroosterde vis
- Nasi Gurih Ayam Jamur - rijst met kip en paddenstoelen
- Sosis Solo - gevulde flensjes
- Gungjung Tteokbokki - rijstcake met groenten en saus
- Tekwan - Soep met pempek dos en yam
- Lu Rou Fan - 卤肉饭 - gestoofd buikspek met paddenstoelen en ei
- Sapi Goreng Bawang - rundvlees met paprika en ui
- Ayam Taliwang 2 - Geroosterde kip
- Perkedel Tempe Pedas - pittige balletjes van tempe
- Sate Ayam Ponorogo - geroosterd kipstukjes met kecap
Recente Reacties
Cucur
3 days agobij voorkeur een diepe bolle panCucur
3 days agoWat voor soort wadjan (platte/diepe bodem) moet ik gebruiken om cucur te bakken?Sambal Miso
1 week agoaka cerme, ofwel kruisbes (het geeft een friszuur tintje aan de sambal (zie ons boek)Sambal Miso
1 week agoHet recept lijkt me heel lekker, maar ik heb nog nooit van tjerime gehoord en kan er online niets ...Soto Ayam Purwakarta
3 weeks agoHeerlijk moeder zaliger maakte altijd heerlijke Sotoudeh dit soepie roept bij mij mooie herinneringen ...