Udang Panggang Padang
pittig gekruide geroosterde garnalen
Bahan-bahan:
ingrediënten:
400 gr tijgergarnalen
1 theel limoen, sap
1/2 theel zout
5 jeruk purut blaadjes
2 serai/sereh/citroengras, witte deel
2 cm lengkuas/laos
1 asam kandis
2 theel zout
1/2 theel peper
1/2 theel palmsuiker
150 ml kokosmelk (van 1/2 kokosnoot)
4 eetl olie
Haluskan:
bumbu:
7 sjalotjes
5 teentjes knoflook
6 rode cabai keriting (krullende cayennepeper)
4 rode lomboks
2 cm jahe
2 cm kunyit, geroosterd
1 1/2 theel ketumbar
Cara membuat:
bereiding:
Maak de garnalen schoon. Wrijf de garnalen in met het limoensap en het zout en zet apart. Verwijder de nerven van de jeruk purut en hak deze fijn. Wrijf of maal de ingrediënten voor de bumbu fijn tot een pasta.
Verhit in een pan de olie en fruit de bumbu samen met de jeruk purut, de serai, de laos en de asam kandit voor 5 minuten. Voeg dan de kokosmelk, het zout, de peper en de palmsuiker toe en breng het al roerend aan de kook.
Meng dit met de garnalen en laat dit 1 uur marineren. Rooster de garnalen daarna boven een hutskoolvuurtje bruin en gaar en besprenkel de garnalen regelmatig met de saus.
Zoeken
Laatst gelezen
- Sop Manado - Pittige garnalensoep uit Manado
- Pisang Rai - gestoofde banaan met kokos en palmsuiker saus
- Pagoderijst
- Gule labu merah - Stoofpot van groenten en vis
- Cah Kailan Jamur - gestoofde kailan met paddenstoelen
- Ikan Pilitude - pittig gestoofde vis met banaan
- Sambal Lingkung - een frisse sambal uit Palembang
- Mundu-mundu
- Sambal Terong 2 - sambal van aubergine
- Lempah Darat - Stoofpotje van zoete aardappel en pompoen
Recente Reacties
Rawon - zwarte rundvleessoep
4 months agoMet zaadjesRawon - zwarte rundvleessoep
4 months agoHeey, ff een vraagje. Voor de lomboks te bereiden in de bumbu is dat met of zonder zaadjes? Alvast ...Ambyachi Kadi - mango kip curry
5 months agoGeen geweldig recept Tot op de letter gevolgd, maar door de nattigheid van de santen krijg je geen ...Pastel Goreng - indische pasteitjes
5 months agoDit recept heb ik ooit uitgeprint, en al vaak gemaakt. Niet alleen als pasteitjes, maar ook als nasi ...Telor asin - zoute eieren
6 months agoHoi, vraagje hoelang zijn deze houdbaar na het koken
