logo

Recente Reacties

  • Daging smoor - Gestoofd rundvlees

    Peranakan 1 month ago
    Kecap vergeten? Te weinig?
     
  • Cucur

    dragon 2 months ago
    bij voorkeur een diepe bolle pan
     
  • Cucur

    Ratna 2 months ago
    Wat voor soort wadjan (platte/diepe bodem) moet ik gebruiken om cucur te bakken?
     
  • Sambal Miso

    dragon 2 months ago
    aka cerme, ofwel kruisbes (het geeft een friszuur tintje aan de sambal (zie ons boek)
     
  • Sambal Miso

    Roan 2 months ago
    Het recept lijkt me heel lekker, maar ik heb nog nooit van tjerime gehoord en kan er online niets ...
Gado-gado 2
gemengde groenten met pindasaus
bahan-bahan:
ingrediënten:
100 gr witte kool
100 gr kouseband
100 gr taugé
250 gr kangkung
3 aardappelen
1/2 komkommer
1/2 blok tahu/tofu
1/2 plak tempé
zout
olie

bahan-bahan saus:
ingrediënten:
2 sjalotten
4 teentjes knoflook
2 rode lomboks
3 rawits
250 gr gebakken pinda's
1 theel trassi
2 eetl gula jawa
zout
2 eetl ketjap manis
1 eetl azijn
200 ml dikke santen (santen asli)

Taburan:
garnering
2 eetl bawang goreng
2 eetl gehakte selderij
2 hardgekookte eieren

Cara membuat:
bereiding:
Snijd de kouseband in stukjes, de kool en kangkung in stukjes/reepjes. Kook de aardappelen stevig gaar en laat afkoelen. Snijd de aardappelen vervolgens in plakjes. Snijd dan de komkommer in plakjes en de tahu en tempé in kleine dobbelsteentjes. Verhit in een wok/wadjan olie en bak daarin de tahu en tempé goudbruin. Laat dit vervolgens uitlekken op keukenpapier.
Kook de groenten in water met zout net gaar. Giet vervolgens af en spoel de groenten koud af en laat daarna uitlekken. Meng de groenten door elkaar met de tahu, de tempé en de aardappelen in laagjes.
Wrijf of maal de sjalotten, de knoflook, de lomboks, de trassie, de rawits, de pinda's, de gula jawa en zout naar smaak fijn tot een pasta. Meng de pasta met de kokosmelk, de azijn en de ketjap en kook dit zachtjes op totdat de saus is ingedikt en er olie komt bovendrijven.
Giet vervolgens de saus over de groenten en bestrooi dit met bawang goreng, de selderij en de in partjes/plakjes gesneden eieren.

Add comment

Submit

who is online

We have 138 guests and no members online

Contact

  • Kokkieblanda.nl
  • email: dragon(at)kokkieblanda.nl
  • website: www.kokkieblanda.nl

Statistics

  • Articles View Hits 44421704