San Bei Ji - 三杯鸡
gebakken gestoofde kip
Ingrediënten:
600 gr kippendijen
2 1/2 eetl sesam olie
10 cm jahe
11 teentjes knoflook
125 ml Shaoxing rijstwijn
2 eetl lichte sojasaus
1 eetl donkere sojasaus
1 eetl palmsuiker
1/2 rode paprika
2 lente-ui
takjes basilicum
water
Bereiding:
Snijd het vlees in blokjes. Snijd de jahe in dunne plakjes. Snijd de paprika in blokjes. Hak de lente-ui fijn. Verhit in een pan water en blancheer de kip en laat het daarna goed uitlekken.
Verhit in een pan 2 eetl sesamolie samen met de jahe en de knoflook en bak deze op middelhoog vuur totdat de jahe goudbruin wordt. Voeg dan de kip toe en bak deze voor 1 minuut.
Voeg dan de rijstwijn, de beide sojasaus en de palmsuiker toe en kook dit afgelsoten voor 5 minuten. Voeg dan de paprika en de lente-ui toe en kook dit adfgesloten voor 2 minuten.
Dan zonder deksle op hoog vuur verder bakken totdat de saus is ingedikt. Haal de pan van het vuur en meng de rest van de sesamolie en de basilicum erdoor en laat dit afgesloten 1 minuut staan en serveer.
Zoeken
Laatst gelezen
- Jagoeng santen - maïs met kokos en suiker
- Putbaechu Doenjang Muchim - pittige salade van kool
- Timun mesanten - komkommer is kokossaus
- Soto Padang - vleessoep uit Padang
- Krengsengan Daging Sapi - rundvlees in een petis saus
- Ayam Nanas - kip met ananas
- Sambal kemiri 1 - Sambal met kemirinootjes
- Sambal goreng kentang kering
- Ayam Asap Goreng Renyah - gekruid gebakken gerookte kip
- Sambal goreng telor - Sambal goreng ei
Recente Reacties
Cucur
1 week agobij voorkeur een diepe bolle panCucur
1 week agoWat voor soort wadjan (platte/diepe bodem) moet ik gebruiken om cucur te bakken?Sambal Miso
2 weeks agoaka cerme, ofwel kruisbes (het geeft een friszuur tintje aan de sambal (zie ons boek)Sambal Miso
2 weeks agoHet recept lijkt me heel lekker, maar ik heb nog nooit van tjerime gehoord en kan er online niets ...Soto Ayam Purwakarta
4 weeks agoHeerlijk moeder zaliger maakte altijd heerlijke Sotoudeh dit soepie roept bij mij mooie herinneringen ...