Suan La Tang - 酸辣汤
hete en zurige soep
Ingrediënten:
5 gedroogde shiitake paddenstoelen
5 gr gedroogde judasoor
20 lily buds/sedep malam/tijger lelie knopjes
90 gr varkensvlees, mager
1/2 theel maizena
1 eetl water
1/2 theel olie
50 gr wortelen
50 gr bambuscheuten
100 gr zachte tahu
1 ei
1000 ml kippenbouillon (ongezouten)
4 eetl maizena + 4 eetl water
3 eetl zwarte rijstazijn
1 eetl lichte sojasaus
1/2 theel peper
1/2 theel sesam olie
koriander/lente-ui, gehakt
Bereiding:
Week eerst de shiitake, de judasoor en snijd deze daarna in reepjes. week ook de sedep maar trek deze daarna in de lengte uit elkaar.
Snijd het vlees in reepjes. Meng het vlees met de maizena met het water en wrijf het daarna in met de olie en zet apart.
Snijd de wortel, de bambuscheuten en de tahu julienne. Klop het ei op
Verhit in een pan de bouillon en breng aan de kook. voeg dan het vlees toe en meng goed. Dan de shiitake, de judasoor, de sedep, de wortel en de de bambuscheuten toevoegen en kook dit 2-3 minuten.
Dan ook laag vuur laten sudderen en meng al roerend de opgeloste maizena erdoor. Als de soep dikker wordt dan de tahu en het ei al roerend toevoegen.
Als de soep weer aan de kook raakt dan het vuur uitzetten en meng de rijstazijn, de sojasaus, de peper en de sesam olie erdoor. Strooi de koriander/lente-ui erover en serveer.
Zoeken
Laatst gelezen
- Sambal Goreng Ati - gebakken kippenlevertjes
- Kremes - koekjes van zoete aardappel met palmsuiker
- Pangsit pedis - pittig gekruide vleeshapjes
- Dendeng Manis - zoet drooggekbaken vlees
- Ayam Kecap (Spesial) - kip in kecapsaus
- Gai Pad Med Mamuang Himmapan - kip met cashew noten
- Sambal goreng petis
- Dendeng Ragi Karuhun - gekruide gestoofde plakjes rundvlees
- Udang Petai Balado (Padang) - pittige garnalen met petai/peteh
- Sambal goreng hati ayam - gebakken kippenlevertjes
Recente Reacties
Rawon - zwarte rundvleessoep
4 months agoMet zaadjesRawon - zwarte rundvleessoep
4 months agoHeey, ff een vraagje. Voor de lomboks te bereiden in de bumbu is dat met of zonder zaadjes? Alvast ...Ambyachi Kadi - mango kip curry
4 months agoGeen geweldig recept Tot op de letter gevolgd, maar door de nattigheid van de santen krijg je geen ...Pastel Goreng - indische pasteitjes
5 months agoDit recept heb ik ooit uitgeprint, en al vaak gemaakt. Niet alleen als pasteitjes, maar ook als nasi ...Telor asin - zoute eieren
6 months agoHoi, vraagje hoelang zijn deze houdbaar na het koken
