Kacape
gekruid lamsvlees met kokos
Bahan-bahan:
ingrediënten:
500 gr lamsvlees of geit
250 ml dikke kokosmelk (kental, van 1 1/2 kokosnoot)
100 gr geraspte kokos, geroosterd en gepureerd
1 theel asamwater
1/2 theel zout
2 serai/sereh/citroengras
2 eetl olie
Haluskan:
bumbu:
1 eetl ketumbar
1/2 theel peper
1/2 theel jinten
2 cm kunyit
2 cm jahe
9 kemiri noten
3 sjalotjes
9 teentjes knoflook
1 eetl zout
Cara membuat:
bereiding:
Snijd het vlees in 20 stukjes. Wrijf of maal de ingrediënten voor de bumbu fijn tot een pasta. Marineer het vlees met het asamwater en het zout en laat dit 15 minuten intrekken.
Verhit in een pan de olie en fruit de bumbu samen met de serai voor 5 minuten. Voeg dan het vlees toe en bak totdat het vlees van kleur verandert.
Dan de kokosmelk toevoegen en kook het vlees verder gaar en totdat de saus is ingedikt. Meng dan de kokos erdoor en serveer.
Zoeken
Laatst gelezen
- Ayam Petis - kip in garnalenpasta
- Kaber Kebertu 2 - gevulde omeletten
- Ayam Goreng Cirebon - Gefrituurde kip
- Sambal Be Tongkol - tonijnsalade met sjalotten en sereh
- Ginjal Masak Jahe - gebakken niertjes met gember in kruidige saus
- Rendang Ginjal - rendang van niertjes
- Nasi Goreng Kikil Pedas - pittig gebakken rijst met rundvlees
- Sayur tjétjéh 2
- Kue pisang - bananen cakejes
- Asam Keung Udeng - garnalen in een zurige saus uit Aceh
Recente Reacties
Rawon - zwarte rundvleessoep
4 months agoMet zaadjesRawon - zwarte rundvleessoep
4 months agoHeey, ff een vraagje. Voor de lomboks te bereiden in de bumbu is dat met of zonder zaadjes? Alvast ...Ambyachi Kadi - mango kip curry
5 months agoGeen geweldig recept Tot op de letter gevolgd, maar door de nattigheid van de santen krijg je geen ...Pastel Goreng - indische pasteitjes
5 months agoDit recept heb ik ooit uitgeprint, en al vaak gemaakt. Niet alleen als pasteitjes, maar ook als nasi ...Telor asin - zoute eieren
6 months agoHoi, vraagje hoelang zijn deze houdbaar na het koken
